nav vajadzīgs ne c.lf.lv celteka.lf.lv www.celteka.lv
sākums | SLUDINĀJUMI | tuss | AL KLUBS | info | projekti | saites | pierakstīšanās| maršruti
             Vārds: Parole: ?

Wap versija: celteka.lv/wml/                Dzīvot ir labi, bet dzīvot zaļi - vēl labāk!   

Kultūrvēsturiskie
un dabas objekti
(materiāls sakārtots pa rajoniem un pagastiem)

www.autodoc.lv

English-Latvian translations
Angļu-Latviešu tulkojumi

Pasākumi, notikumi, jaunumi
Meklēt *pagastu
Jaunākie maršruti
- tTaUNeDrelSHzcAs
- CETrOEmsDhSFPiwG
- NfzQjHYxcgqNEdoImrU
- wGruNcItXO
- ZrJplZTbajraJbZm


Nosaki savas upes tīrības pakāpi
Urtānu projektā!

Diži koki Zādzenes apakaimē

Madlienas pagasts
Madlienas vidusskolas 8b.klase devās neaizmirstamā pārgājienā pa gleznaino Zādzenes apkaimi. Pārgājiena laikā redzējām daudzus dižus kokus.

Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse
cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie "Ziediem"

Madlienas pagasts
· Apkārtmērs – 3,68m (130cm no zemes) · Vainaga platums – 22,70m ZR-DA virziens · Augstums – 17m Ozols atrodas ZR virzienā, 100m attālumā no mājām “Ziedi”. Tas aug 19m attālumā no ceļa, atrodas pļavā, kura aizaugusi ar krūmiem. Koks atšķiras ar to, ka visi zari vērsti uz augšu.Tas ir veselīgs, spēcīgs, jo nav nekādu redzamu bojājumu. Mūsu 8.b klases skolēni, veicot mērījumus, izveidoja arī nelielu jaunrades darbu. „Stāsts par ozolu no pļavas” Reiz, kāda sīļa nesta, zīle nokrita pļavā. Pavasarī no zīles līda ārā jauna dzīvība – mazs ozoliņš. Šī vieta ozolam bija kā labas mājas, nekas viņam netraucēja – ne ziemas sals, ne vasaras karstums. Viņš šeit jutās drošībā. Ozols sarunājās ar puķēm, taureņiem un putniem. Viņus vienoja draudzība. Ozols izauga varens un liels, kļuva par pļavas tēti. Ikviena dzīva radība vēlējās un vēlas šeit atrasties vēl joprojām...
Interesēties: Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse

cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie "Bajāriem"

Madlienas pagasts
ZA virzienā, 50m attālumā no mājām “Bajāri” aug divi skaisti ozoli. Viens no tiem ir, manuprāt, ir diža vārda cienīgs. · Apkārtmērs – 3,45m (130cm no zemes) · Vainaga platums – 27,80m ZA-DR virziens · Augstums –20m Ozols aug 2,5m attālumā no ceļa. Koka zari izvērsti uz sāniem un vainags ir ļoti kupls, veselīgs.

Interesēties: Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse
cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks starp „Bajāriem” un veco grants karjeru

Madlienas pagasts
· Apkārtmērs – 5,19 (130cm no zemes) 5,52 (1,65 no zemes, ar pumpu) · Vainaga platums – 24,90m Z-D virziens · Augstums – 17m Koks atrodas ZA virzienā, 700m attālumā no mājām “Bajāri”. Tas aug krūmiem aizaugušā pļavā, 10m attālumā no ceļa. Kokam D pusē ir milzīgs dobums. Uz stumbra ir arī liels izaugums - ‘’pumpa’’. Interesanti, ka koka apakšējie zari aug paralēli zemes virsmai. Ozola vainags ir ļoti žuburots, kopā pavisam 15 lieli žuburi. Tas ir ļoti apsūnojis. Diemžēl vairāki apakšējie zari ir nokaltuši.Mūsu klases skolēnus pārsteidza ozola neparastais izskats, tādēļ radās stāsts par ozolu. „Ozola dzīvesstāsts’’ Kāds zemnieks, kuram nebija ne draugu, ne ģimenes, reiz iestādīja koku – ozolu. Ozols viņam bija kā dzīves draugs, kuram viņš varēja stāstīt savas bēdas un priekus. Ozols bija kļuvis par zemnieka vienīgo un labāko atbalstu. Kad zemnieks saslima, ozols sēroja. Bet kādu dienu zemnieks nomira. Ozolam nokalta zari, viņš pamazām pārklājās ar sūnām. Ozols sēroja. Ozolam vairs nebija nekā – ne draugu, ne ģimenes. Kopš tā laika viņam nav bijis neviena drauga, kas pienāktu un parunātos ar viņu. Tāds viņš tur stāv – vientuļš, noslēpumains un kluss.
Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse

cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie "Kļavām"

Madlienas pagasts
· Apkārtmērs – 3,37m (130cm no zemes) · Vainaga platums – 18,50m Z-D virziens · Augstums – 22m Kļava aug 20m attālumā, ZA virzienā no mājām “Kļavas”. Koks ir mājas pagalmā, tam apkārt ir košumkrūmi. Šis koks ir kā skaists mājas simbols, no kura, iespējams, māja ieguvusi savu nosaukumu. Šo koku negaisa laikā noskatījis arī zibens, par ko D pusē liecina atstātā rēta.

Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse
cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie Zādzenes skolas

Madlienas pagasts
1. Ozols · Apkārtmērs – 3,95m (130cm no zemes) – pumpa 3,87m (1,25m no zemes) 3,68m (1,90m no zemes) · Vainaga platums – 17,20m Z-D virziens · Augstums –24m Ozols atrodas 60m attālumā, ZR virzienā no skolas. Koks aug meža tuvumā, aizaugušā pļavā, 120 m attālumā no ceļa. Meža pusē uz Z zaru ir daudz mazāk.
Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse

cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie Zādzenes skolas

Madlienas pagasts
2. Ozols pie šķūņa · Apkārtmērs – 3,93m (130cm no zemes) · Vainaga platums – 24m Z-D virziens · Augstums – 23m Ozols atrodas 70m attālumā, ZR virzienā no skolas. Koks ir meža tuvumā, aizaugušā pļavā, 140m attālumā no ceļa. Tam Z pusē ir 2 lieli nokaltuši zari, taču kopumā koks ir samērā veselīgs.

Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse
cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie pagrieziena uz veco Zādzenes skolu

Madlienas pagasts
· Apkārtmērs – 5,30m (130cm no zemes) · Vainaga platums – 29m A-R virziens · Augstums – 23m Zādzenes dižākais ozols atrodas pie pagrieziena uz veco Zādzenes skolu, pašā ceļa malā. Tuvākās mājas “Pakalni” atrodas 100m attālumā no koka. Ozols ieaudzis brikšņos (ceriņi, kļavas, kārkli). Vecajam kokam miza ir ļoti rievaina. DR pusē redzama veca zibens rēta. Neparasti ir tas, kas ozolam D pusē ir resns sānzars. Koka vainags ir samērā skrajš. Ozols ir nedaudz apsūnojis, taču kopumā izskatās veselīgs un spēcīgs. Par trim Zādzenes dižozoliem mūsu klase veidoja stāstu. „Ko domā ozoli pie skolas” Kad skolu uzcēla, viņai jau bija trīs skolotāji. Trīs stalti un vareni ozoli. Divi brāļi – dvīņi un trešais vecākais brālis. Katru brīvu brīdi skolēni devās pie ozoliem un, piespiežoties klāt, guva kādu padomu. Skola un ozoli – trīs stalti skolotāji, izaudzināja gudrus un attapīgus skolēnus. Laika gaitā skola tika slēgta, taču trīs stalti skolotāji palika. Un stāv tur vēl šodien. Ikviens var aiziet pie ozola, piespiesties klāt un gūt kādu gudrību.
Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse

cena: 2005.09.20 LVL

Aleja “Vējkalni” - Zādzenes centrs

Madlienas pagasts
Ejot cauri Zādzenei pa tās galveno ceļu,var iziet cauri trim alejām.Viena no tām sākas pie “Vējkalnu” mājām un beidzās Zādzenes centrā. Tās garums ir apmēram 450m.Ceļa malās aug dažādu sugu koki.To vainagi veido skaistu ēnainu aleju.Īpaši skaista un krāsaina ir aleja rudenī,kad kļavas, liepas, ozoli un gobas ietērpjas katra savā rudens tērpā.Abās ceļa malās var saskaitīt 107 kokus.Starp tiem visvairāk ir kļavas- 51,liepas- 29,bet gobas un oši ir katrs pa sešiem.Daži koki ir nokaltuši. „Stāsts par aleju” Kad šajā apkaimē ieradās vācu kungi, tika būvētas muižas. Visi ceļi veda uz muižu un, ceļa malās tika iestādīti koki. Kas tik tur neauga – kļavas, liepas, gobas, oši, ozoli. Likā, ka ikkatrs koks šeit bija atnācis un atradis savu vietu. Reiz kāds cilvēks nostājās vietā, kur aleja sākās un vēroja kā it viss, šo koku ieskauts, paver ainavu,kura savus tēlus aizveda tālēs. Taču tāles saplūda vienā punktā - muižā. Alejas bija kā ceļa rādītāji tiem, kuri meklēja Zādzenes muižu.Un ikkatrs, kurš vēlējās nokļūt muižā, tur arī nokļuva – alejas pavadīts.

Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse
cena: 2005.09.20 LVL

Aleja Zādzenes centrs - “Rijnieki”

Madlienas pagasts
Pēc neilga laika redzama otra aleja.Tā sākas Zādzenes centrā un beidzas netālu no mājam “Rijnieki”.Alejas garums ir apmēram 340m. Šo aleju pavisam veido 59 koki.Visvairāk ceļa malās ir liepas- 26, arī kļavas- 18,dažas gobas,2 oši un viens ozols. Alejā 3 nokaltuši un 3 stipri bojāti koki. Viena no alejas liepām ir diža lieluma. „Stāsts par aleju” Kad šajā apkaimē ieradās vācu kungi, tika būvētas muižas. Visi ceļi veda uz muižu un, ceļa malās tika iestādīti koki. Kas tik tur neauga – kļavas, liepas, gobas, oši, ozoli. Likā, ka ikkatrs koks šeit bija atnācis un atradis savu vietu. Reiz kāds cilvēks nostājās vietā, kur aleja sākās un vēroja kā it viss, šo koku ieskauts, paver ainavu,kura savus tēlus aizveda tālēs. Taču tāles saplūda vienā punktā - muižā. Alejas bija kā ceļa rādītāji tiem, kuri meklēja Zādzenes muižu.Un ikkatrs, kurš vēlējās nokļūt muižā, tur arī nokļuva – alejas pavadīts.
Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse

cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie "Rudiņiem"

Madlienas pagasts
· Apkārtmērs – 4,5m · Vainaga platums – 21,60m Z-D virziens · Augstums – 14m Liepa atrodas ZR virzienā, 100m attālumā no mājām “Rudiņi”. Tās vainagu veido 3 lieli žuburi, no kuriem 1 ir nolūzis. Liepa vidusdaļā ir stipri bojāta.Tāpēc tai vairs nav paredzams ilgs mūžs.

Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse
cena: 2005.09.20 LVL

Dižs koks pie "Mākaniem"

Madlienas pagasts
· Apkārtmērs – 4,70m (130cm no zemes) · Vainaga platums – 23,80m ZR-DA virziens · Augstums – 24m Ozols atrodas Z virzienā, 200m attālumā no mājām “Mākani”. Koks aug pašā ceļa malā. Koka visi zari vērsti uz augšu. Vainagu veido 3 lieli, resni žuburi. Koka stumbrā Z pusē ir zibens rēta.
Madlienas vidusskola; 8b. kl. Linda Lūse

cena: 2005.09.20 LVL

 

---------------------------------
© S.o. "Ceļteka"

Ziedojumi
Gribi arī savu lapu šeit? Zvani 29429518

Piedāvājam ievietot informāciju par dažādām tūrisma un atpūtas vietām, naktsmītnēm, ēstuvēm.
Interesēties
Programmēšana un dizains - Veidojam mājas lapas, logo, programmējam datubāzes un lietojumprogrammas.
English-Latvian freelance translator | Tulkojumi no angļu valodas | Paaugstināt Jūsu lapas reitingu meklētājos