nav vajadzīgs ne c.lf.lv celteka.lf.lv www.celteka.lv
sākums | SLUDINĀJUMI | tuss | AL KLUBS | info | projekti | saites | pierakstīšanās| maršruti
             Vārds: Parole: ?

Wap versija: celteka.lv/wml/                Dzīvot ir labi, bet dzīvot zaļi - vēl labāk!   

Kultūrvēsturiskie
un dabas objekti
(materiāls sakārtots pa rajoniem un pagastiem)

www.autodoc.lv

English-Latvian translations
Angļu-Latviešu tulkojumi

Pasākumi, notikumi, jaunumi
Meklēt *pagastu


Nosaki savas upes tīrības pakāpi
Urtānu projektā!

klubs

Putnu uzskaite | Dižkoku aprakstu konkurss | Ogres ieleja

Ir izveidots Ceļtekas Autobraucēju un Līdzbraucēju klubs. Tā ir jauna ceļotāju informācijas sistēma, kas ļauj autobraucējiem ietaupīt degvielas izdevumus un līdzbraucējiem – ceļot ērtāk, drošāk un interesantāk. AL Klubs ir alternatīva stopošanai, tomēr nekonkurē ar to. Beidzot ir pienācis laiks, kad varam viegli atrast ceļabiedrus jebkuram ceļojumam vai braucienam. Ceļojumi ir dažādi. Viens braucienam no Rīgas uz Bausku vai Valmieru gatavojas nedēļu, citam tā ir ikdiena un raizes ir vienīgi par to, vai autobusā pietiks vietas. Vēl kāds labprāt brauktu ar savu auto, bet padārgi sanāk vienam pašam iztērēt vairākus litrus benzīna pat nelielam pārbraucienam. Nerunājot nemaz par ceļojumiem, kas prasa dienas vai vairāku dienu braucienu. Izdevīgi ir vairākiem paziņām ieplānot braucienu vienā laikā, sadalīt degvielas izdevumus un visiem tas kļūst izdevīgi.

Sākotnēji iespējamiem ceļojuma partneriem nav jābūt paziņām. Ceļabiedri viens otru atrod ar Interneta un/vai mobilā tālruņa palīdzību. Jūs varat iesniegt savu pieteikumu vai vienkārši izvēlēties piemērotu no saraksta.

Taču tas vēl nav viss. Kad ir atrasti ceļabiedri, ar viņiem ir jāsazinās. Jums tiek parādīts ceļabiedra vārds, tālruņa numurs un e-pasta adrese un ceļabiedram jūsu dati tiek aizsūtīti uz mobilo tālruni īsziņas veidā. Turpmākais ir pašu braucēju ziņā. Līdzbraucēji piezvana vedējam lai vienotos par sīkākām satikšanās un ceļojuma detaļām un ceļojums var sākties.

Jāatzīmē, ka personas dati, ar kuriem visi dalībnieki savstarpējās drošības un ērtības labad identificējas sistēmā, izņemot Vārdu, e-pasta adresi, mobilā tālruņa numuru un autobraucējiem arī auto aprakstu, paliek konfidenciāli.

Tiem kas retāk tiek pie Interneta, sistēma nodrošina iespēju iesniegt, labot un dzēst pieteikumus ar mobilā tālruņa īsziņas palīdzību, sūtot strukturētu īsziņu uz e-pasta adresi. Sīkāks metodikas apraksts Ceļtekas AL Kluba mājas lapā.

 

Kluba darbības mērķis ir palīdzēt autobraucējiem un līdzbraucējiem atrast vienam otru, ietaupot laiku un ceļa izdevumus.

AL Kluba informācijas sistēma nodrošina kvalitatīvu un ērtu autobraucēju un līdzbraucēju koordināciju. Informācijas sistēma darbojas ar Internetam pieslēgta servera starpniecību. Kluba mājas lapā var meklēt citu iesniegtos pieprasījumus iesniegt savus. Atbilstošie pieprasījumi tiek sasaistīti, abām pusēm tiek izsniegta kontaktinformācija un ceļojuma dati, lai braucēji var saskaņot brauciena detaļas un kopīgi ceļotu gan pa Latviju, gan ārzemēm.

Izmēģiniet un pārliecināsies, ka tas ir vienkārši un ērti!

 

AL Klubu ir izveidojusi vides aizsardzības organizācija “Ceļteka” , kas uzsākusi jauno projektu “Autobraucēju un Līdzbraucēju klubs” ar mērķi optimizēt autotransporta plūsmu. Ikviens, kas laiku pa laikam brauc lielākus vai mazākus attālumus ārpus pilsētas vai valsts, ir aicināts pievienoties šim projektam. Kluba ideja balstās uz novērojumu, ka lielākā daļa autotransporta netiek pilnvērtīgi noslogota, t.i. bieži vien mašīnā brauc tikai šoferis, reizēm ir vēl kāds, taču visas pasažieru vietas nav aizņemtas. obrīd vides aizsardzības institūcijas brīdina par dabas resursu strauju samazināšanos. Ir jārīkojas ļoti apdomīgi, lai kopīgiem spēkiem ierobežotu degvielas patēriņu.

Skaidrs, ka mazos apmēros tik globālu problēmu neatrisināt, tomēr ikviens, kas biežāk mēro lielākus attālumus, apzinās degvielas cenu. Ja to sadala uz vairākiem braucējiem, tas jau ir reāls ietaupījums. Tas apliecina veco patiesību, ka ekoloģija parasti nozīmē arī ekonomiju. Zaļā domāšana nav pārāk iesakņojusies mūsu sabiedrības domāšanā, bet, ja paskatāmies no ekonomijas viedokļa, tad motivācija ir daudz stiprāka.

AL Klubs jau ir sācis darboties, un tajā ir daudz interesantu cilvēku. Liela daļa līdzbraucēju ir studenti, ar kuriem parasti ir interesanti parunāties, īsinot ceļu. Iepriekš saskaņot brauciena laiku ir izdevīgāk, nekā nīkt ceļa malā, kā to dara stopotāji, gaidot, kad kāds paņems. Turklāt ir iespēja uzreiz atrast autobraucēju vai attiecīgi līdzbraucēju, kas brauc līdz pašam galamērķim. Lai lietotu AL Kluba informācijas sistēmu ir nepieciešams mobilais tālrunis un pieeja internetam. Interneta lapā http://celteka.lv/klubs dalībnieki reģistrējas un iesniedz savus pieteikumus. Ja tiek atrasts atbilstošs pieprasījums no otras puses, tad abām pusēm izsniedz nepieciešamo informāciju un braucēji var sazināties, lai visu norunātu konkrētāk. Izstrādātās informācijas sistēmas ērtība slēpjas apstāklī, ka pieteikuma iesniedzējam nav jāuzmana sava pieteikuma stāvoklis, jo īsziņa par pieteikušos līdzbraucēju vai autobraucēju atnāk uz mobilo tālruni īsziņas veidā.

AL Klubs iecerēts kā zaļi domājošu ceļinieku sabiedrība. Ikviens ir aicināts piebiedroties Ceļtekas AL Klubam, iepazīties ar citiem kopīgos ceļojumos ne tikai pa Latviju, bet arī pa Baltiju un uz citām Eiropas valstīm.

Braucot kopā un sadalot degvielas izdevumus atbilstoši vietu skaitam automašīnā, ikviens varēs ietaupīt. Līdzbraucējiem kompensācijas iemaksa ir mazāka par autobusa biļetes cenu, tomēr arī autobraucējam tas ir izdevīgi. Un pats galvenais – taupot savu naudu, mēs mācāmies domāt un rīkoties zaļi!

www.autodoc.lv
Jaunākie maršruti
- 1
- 1
- 1
- 1
- 1)

Latvijas Petroglifu centrs

Ziedot lūdzu šeit:

AL Kluba piedāvājumi:
diemžēl pašlaik nav pieteikumu..
Ja gribi redzēt vairāk vai ierakstīt savu, piesakies ar savu lietotāja vārdu un paroli!
Ja tev tādu nav, piereģistrējies.

Top.LV

 

---------------------------------
© S.o. "Ceļteka"

Ziedojumi
Gribi arī savu lapu šeit? Zvani 29429518

Piedāvājam ievietot informāciju par dažādām tūrisma un atpūtas vietām, naktsmītnēm, ēstuvēm.
Interesēties
Programmēšana un dizains - Veidojam mājas lapas, logo, programmējam datubāzes un lietojumprogrammas.
English-Latvian freelance translator | Tulkojumi no angļu valodas | Paaugstināt Jūsu lapas reitingu meklētājos